Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

pakiet 13 - Nie bój sie spisu

Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy.

Każdy ma prawo do wątpliwości i nie ma nic złego w stawianiu pytań o sensowność i legalność Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Należy jednak podejść do tego poważnie i rzetelnie, a nie opierać się na „sensacyjnych” opiniach internetowych anonimów.

 Nie bój się spisu! Pamiętaj o najważniejszych zasadach:

  1. Bądź świadomym obywatelem i korzystaj z wiarygodnych źródeł
  2. Czy spis jest legalny? Czytaj przepisy, a nie opinie anonimów
  3. Nikt nie pozna danych o Tobie
  4. Twój udział naprawdę się liczy!
  5. Spis nie prześwietla Twojego majątku
  6. Spis zajmie Ci tylko 10 minut!
  7. Zaufaj rachmistrzowi – jego zadaniem jest Ci pomóc
  8. Z rachmistrzem oszczędzisz swój cenny czas
  9. Nie czekaj do września
  10. Za odmowę spisu grozi Ci nawet 5 tys. zł grzywny!

 

 

Comments are closed.