Wycieczka dzieci z oddziałów III i V do kina w Radomiu.

008-20140202

W dniu 23.01.2014r. dzieci 5 i 6 letnie z oddziałów III i V były na wycieczce autokarowej w kinie w Radomiu. Był to wyjazd pod hasłem „Poranek dla przedszkolaków”- moja pierwsza wizyta w kinie. W kinie dzieci obejrzały cztery 15 minutowe bajki oraz zwiedzały pomieszczenia których widzowie na co dzień nie oglądają.

002-20140202Zwiedziły projektornię, kasę biletową, oraz pomieszczenie w którym przygotowywany jest popcorn. Dużym zainteresowaniem cieszyła się projektornia kina. Dzieci dowiedziały się, że w tradycyjnym kinie analogowym film jest nagrany na taśmie filmowej i wyświetlany za pomocą zwykłego projektora.

008-20140202W ostatnim czasie filmy mogą być dostarczane do kin z użyciem twardych dysków, pojemnych nośników optycznych lub transmitowane przez satelitę i wyświetlane za pomocą cyfrowego projektora połączonego z serwerem. Wyjazd do kina dostarczył dzieciom wiele emocji i wrażeń. Zadowolone dzieci zraz po powrocie o wycieczce opowiadały kolegom z przedszkola.

Do obejrzenia pozostałych zdjęć z wyjazdu, zapraszamy do Galerii. (kliknij, aby przejść do pokazu zdjęć).

 

Comments are closed.