Współpraca z Publiczną Biblioteką w Kozienicach

pp520171110_092936

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła” – pisała Wisława Szymborska. Nawyk czytania, który niesie z sobą same korzyści, kształtuje się w dzieciństwie. Czytając dziecku jesteśmy w stanie sprawić, że zachowa ten dobry nawyk na całe życie. Dlatego też w tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Biblioteką Publiczną Gminy Kozienice aby rozwijać zainteresowania czytelnicze przedszkolaków. W piątek 10.11.2017 mieliśmy pierwsze spotkanie z tego cyklu w grupie VII „Motylki”. Będą to comiesięczne spotkania w przedszkolu lub w bibliotece zakończone uroczystym pasowaniem na czytelnika. Pani Ania Gola z Oddziału dla Dzieci odwiedziła nas w przedszkolu. Dzieci słuchały bajek, rozwiązywały zagadki literackie, śpiewały piosenkę „Książki”, otrzymały też od miłego gościa kolorowanki Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie w następnym miesiącu.

 

Comments are closed.