Wizyta Pani Stomatolog w naszym przedszkolu

pp505_20161107

W dniu 07.11.2016. w grupie Motylków i Słoneczek zagościła z wizytą Pani stomatolog. „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć.

Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani dentystce za miłą wizytę i wręczyliśmy laurkę. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

 

Comments are closed.