Urodziny Wandy Chotomskiej, Kozienice 27.10.2013

Wanda Chotomska

Urodziny Wandy Chotomskiej w Publicznym Przedszkolu nr 5, im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach 27.10.2013


Urodziny pisarki i poetki dla dzieci i młodzieży Wandy Chotomskiej były okazją do zorganizowania w Przedszkolu nr 5 w Kozienicach pięknej uroczystości. Właśnie Wanda Chotomska już od 13 lat jest patronką przedszkola a pomysłodawczynią tego była ówczesna pani dyrektor, a obecnie na emeryturze Helena Mańturz. Pragnąc zapoznać jak najszerszą grupę dzieci z twórczością swojej patronki postanowiono zorganizować Konkurs Recytatorski wierszy tej autorki. Zaproszono do udziału w nim po dwoje dzieci z przedszkoli z Kozienic i Świerży Górnych.

Gości: przedstawicielkę Wydziału Edukacji Sylwię Wiśniewską, byłą dyrektor p. Helenę Mańturz oraz Elżbietę Seremak- dyrektor z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 4 powitała dyrektor Cecylia Kinecka , zaś całość poprowadziły nauczycielki Małgorzata Olewińska i Monika Pyc czyli Jacek i Agatka– bohaterowie pierwszej polskiej Dobranocki . Zanim jednak przystąpiono do konkursu 6-latki z ,,5” zaprezentowali przedstawienie autorstwa swojej patronki pt. ,,Królewna Śmieszka”. Z tego przedstawienia wyciągnięto naukę ucząc się hasła ,,Powtarzamy dni i noce, przed jedzeniem myj owoce”. Wszyscy goście mieli okazję przekonać się, iż utwory tej pisarki nie tylko śmieszą ale też uczą Z zaprezentowanej zaś piosenki pt. ,,Witaminki” wyciągnięto wniosek, iż ,,Kto chce być silny i zdrowy jak ryba – musi owoce jeść i warzywa”- hasła te przewijały się już do końca całej uroczystości- dzieci powtarzały je wielokrotnie. Następnie przystąpiono do konkursu. Zasadą konkursu było recytowanie wierszy autorstwa Wandy Chotomskiej.

Każde dziecko, które otrzymało za swój występ brawa, dostało punkt w postaci czerwonego jabłuszka. Brawa po każdym występie były ogromne, dlatego oczywiście zwycięzcami byli wszyscy. W nagrodę każdy recytujący z rąk obecnej i poprzedniej pani dyrektor otrzymał dyplom i książkę z wierszami Wandy Chotomskiej. Następnie głos zabrała emerytowana dyrektor Helena Mańturz dziękując za zaproszenie oraz za to, że placówka nie zaprzepaściła wysiłków i starań i tak pięknie kontynuuje jej dzieło.

Na koniec dzieci poczęstowały wszystkich obecnych pachnącymi i zdrowymi jabłuszkami z naszych polskich sadów.

photo1

Mali artyści  z naszego przedszkola  – Aleksandra Pyc.

photo2

Wiktor Wiśniewski

photo3

Pamiętajmy o spożywaniu owoców i warzyw bo  „ Kto chce być silny , zdrowy jak ryba musi owoce jeść i warzywa”.

photo4

Organizatorzy uroczystości „ Urodziny Wandy Chotomskiej ‘’

photo5

Powitanie przybyłych gości przez panią dyrektor Cecylię Kinecką i przez byłą dyrektor Helenę Mańturz.

photo6

Uroczystość poprowadziły nauczycielki Monika Pyc i Małgorzata Olewińska wcielając się w role „Jacka i Agatki”.

 

Comments are closed.