„Pasowanie na przedszkolaka” – uroczystość z udziałem rodziców. PP nr 5 im. W. Chotomskiej 18 listopada 2016 r. w grupie dzieci 3-letnich „Krasnoludki”.

pp5010

Tradycją naszego przedszkola jest aby grupa dostała imię „Krasnoludki” to nazwa grupy do której chodzą 3-latki. „Pasowanie na przedszkolaka” to święto w przedszkolu, pierwsza ważna uroczystość, która wprowadza maluszki w poczet prawdziwych przedszkolaków. Maluszki przez 2-miesiące uczyły się wierszy, tańców i piosenek, aby zaprezentować swoje umiejętności przed swoimi rodzicami i bliskimi. Wykazały się odwagą i mądrością. Krasnoludki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie dobra wróżka za pomocą czarodziejskiego ołówka pasowało każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz order „Jestem przedszkolakiem”. Niespodzianką dla dzieci był tort, który przygotowali rodzice.

 

Comments are closed.