Oddział III Misie Urwisie – zdalne nauczanie (27.04-30.04.2020r.)

ankieta

Moje Drogie Misie Urwisie!

W zeszłym tygodniu dbaliśmy o naszą Ziemię, czas zadbać o zdrowie nasze i naszego ciała. Jest to ważne szczególnie teraz, gdy wielu ludzi choruje na nową, jeszcze nie do końca znaną chorobę. Wiemy jednak, że jeśli będziemy na siebie uważać i nie spotykać się z innymi ludźmi to na pewno nic nam się nie stanie. I tego gorąco Wam życzę. Pewnie niejednokrotnie macie już dosyć tego, że nie możecie chodzić do przedszkola, spotykać się z kolegami i koleżankami, chodzić na place zabaw. To jednak wszystko dla Waszego dobra i ZDROWIA. Mam nadzieję, że te kilka propozycji, które przygotowałam na ten tydzień, pozwoli Wam trochę zająć sobie czas. Poznamy również nową literę – C. Wszystkim dziękuję za dotychczasową, pilną pracę i przesyłanie zdjęć – są piękne!

 

 

Cele główne:

 • Poznanie obrazu graficznego litery C,
 • Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy sylabowej
  i głoskowej wyrazów,
 • Usprawnianie narządów mowy,
 • Wprowadzenie do nauki czytania,
 • Doskonalenie umiejętności liczenia,
 • Utrwalenie nazw owoców i warzyw oraz zdobycie informacji na temat ich właściwości odżywczych,
 • Rozwijanie sprawności ruchowej,
 • Wdrażanie zasad dbałości o własne zdrowie,
 • Rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek,
 • Rozbudzanie chęci do aktywności fizycznej,
 • Rozwijanie zdolności manualnych.

 Tematyka: Temat kompleksowy: W zdrowym ciele zdrowy duch.

Podstawa programowa: FOR 3,4,5,7,8,9; SOR 5; POR 1,2,4,5,7,8,15,18

 

Comments are closed.