„Kotki psotki” w SPZOZ „Przychodnie Kozienickie”

Obraz 003

W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” opracowanego przez panią Agnieszkę Szymaniak, dzieci z oddziału III „Kotki psotki” były na wycieczce w SPZOZ „Przychodnie Kozienickie”.

Obraz 005

Po przychodni oprowadzała dzieci pani pielęgniarka Anna Rynkiewicz. Dzieci zwiedziły: gabinet zabiegowy, punkt szczepień oraz zapoznały się ze sprzętem medycznym używanym w tych gabinetach. Były także w pracowni (RTG). Odwiedziły lekarza pediatrę i stomatologa. Wszyscy specjaliści chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez nauczycielkę i dzieci.

Obraz 002

Podczas wizyty u doktora pediatry dzieci zapoznały się z pracą lekarza rodzinnego. Pani doktor zachęcała dzieci do zdrowego i umiarkowanego odżywiania się, zwróciła uwagę jakich produktów nie należy spożywać dzieciom, a jakie są niezbędne do prawidłowego ich rozwoju. Przypominała także, jak ważne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie sportów i dostosowywanie ubioru do różnych warunków atmosferycznych. Na pamiątkę tej wizyty dzieci otrzymały po kilka naklejek „Dzielnego Pacjenta”.

Obraz 004
Na zakończenie spotkania, dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominki w postaci dwóch rysunków na temat „Zdrów jak ryba”.

Obraz 006Obraz 007

 

Comments are closed.