Kolejna propozycja zabaw logopedycznych: memory logopedyczne oraz ćwiczenie oddechowe.

ankieta

Drogi Rodzicu!

Kolejna propozycja zabaw logopedycznych: memory logopedyczne oraz ćwiczenie oddechowe.

Memory to prosta zabawa z kartonikami w roli głównej. Zasady są proste – wydrukuj obrazki dwukrotnie. Pary mają takie same rysunki. Potem losowo należy rozłożyć kartoniki na stole i spróbować odnaleźć pary. Każdy odkryty obrazek trzeba prawidłowo nazwać. Osoba, która znajdzie dwa takie same obrazki, zachowuje je dla siebie i ma prawo do kolejnego ruchu. Kto ma więcej kartoników na koniec, ten wygrywa.

Korzyści dla dziecka są naprawdę wielkie – dziecko ćwiczy umiejętność koncentracji oraz pamięć. Dodatkowo, dzięki obrazkom szybciej uczy się nowych pojęć i utrwala poprawną wymowę głosek (w tym przypadku „l” i „sz”).

Miłej zabawy

Wasz Logopeda

Karty logopedyczne memory – głoska [sz]

Karty logopedyczne memory – głoska [l]

Ćwiczenie oddechowe i usprawniające wargi

 

Comments are closed.