Grupa I „Krasnoludki”

Drodzy Rodzice, oto treści do realizacji na poniedziałek i wtorek. Wybierzcie spośród poniższych propozycji to, co jesteście w stanie zrealizować w domu. Wszelkich wskazówek udzielam na naszej grupie na Whats App. Powodzenia!

Temat tygodnia: Zwierzęta w gospodarstwie

  1. „Jakie to zwierzę?- zagadki obrazkowe – wykorzystajcie memo obrazkowe z wyprawki plastycznej str.14. Oglądajcie książeczki z ilustracjami przedstawiającymi zwierzęta z gospodarstwa.
  2. „Zwierzęta”- zagadki dźwiękowe- odgadywanie odgłosów zwierząt https://youtu.be/tj2ccM-9kF0
  3. Słuchanie wiersza W. Chotomskiej „Co słychać na wsi?”.Naśladowanie głosów zwierząt, których nazwy wypowiada czytający rodzic.

Co słychać? Zależy gdzie.

Na łące słychać:- Kle! Kle!

Na stawie: Kwa! Kwa!

Na polu: Kraaa!

Przed kurnikiem: – Kukuryku!

- Ko, ko, ko,ko, ko!- w kurniku.

Koło budy słychać:- Hau!

A na progu:- Miau!

A co słychać w domu,

Nie powiem nikomu.

  1. „Naśladujemy zwierzęta”- zabawa ruchowo- naśladowcza – rodzic wypowiada nazwę zwierzęcia, może pokazać obrazek z danym zwierzakiem, dzieci naśladują sposób poruszania się zwierząt oraz wydawane przez nich odgłosy.
  2. „Jakim jestem zwierzątkiem?- zabawa pantomimiczna- rodzic naśladuje wybrane zwierzęta, dziecko odgaduje ich nazwy.
  3. Wykonanie zadania z wyprawki plastycznej, str.15- krowa.
  4. „Zwierzęta na wsi- memory”- wyprawka plastyczna str.14- dobieranie par takich samych obrazków przedstawiających zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego.
  5. Piosenki z pokazywaniem „Głowa, ramiona” oraz „Ręce do góry”- pamiętajcie o codziennej dawce aktywności fizycznej. https://youtu.be/30BVfTvlsrE https://youtu.be/OmAZquWgp9A. Przy okazji poćwiczycie orientację w schemacie własnego ciała.
  6. Pamiętajcie o kształtowaniu samodzielności u Waszych dzieci: samodzielne ubieranie, spożywanie posiłków, mycie, a szczególnie mycie rąk w tych trudnych czasach. Jako wsparcie polecam piosenkę „Higiena” https://youtu.be/QaFHWfeVI6A
  7. Posłuchajcie innych piosenek dotyczących naszego tygodniowego tematu

https://youtu.be/30nw6AtuGiQ

https://youtu.be/QPqALIknKwY

Udanej zabawy!

Anna Madejska

 

 

 

Comments are closed.